15 jún

Výhody inštalácie vertikálnych vzduchových clôn: Praktické riešenie

Ak zoberiete do úvahy vzduchovú clonu, nepochybne si uvedomujete ich úžasný potenciál na zníženie straty energie a zníženie nákladov. Vzduchové clony sa typicky montujú horizontálne nad dvere v komerčných budovách, ako sú napríklad obchody a reštaurácie. Vertikálne clony poskytujú tiež skvelé riešenie.

K dispozícii v rôznych štýloch a veľkostiach, vertikálne clony sú vynikajúcou estetickou možnosťou a dokonalým riešením, ak si chcete zachovať voľný priestor nad vašimi dverami pre funkčnosť alebo dizajn.

Či už idete o bežnejšiu bezhraničnú kruhovú jednotku, alebo niečo s priemyselnejším, obdĺžnikovým nádychom, vertikálna clona môže pomôcť vytvoriť príjemné a príjemné prostredie pre vašu budovu.
Efektívna vzduchová bariéra

Vertikálne clony poskytujú prúd vzduchu cez dvere. Pomáhajú zabrániť vniknutiu vonkajšieho vzduchu do budovy a upravujú akýkoľvek vstup vzduchu, ako aj udržiavanie klimatizovaného vzduchu vo vnútri budovy. Použitie zvislých clôn je skutočne efektívne riešenie, pretože vzduch je rovnomerne rozložený po celej výške vášho vchodu.
Rovnomerné rozdelenie tepla

Vzduchové clony by nemali byť jediným zdrojom tepla pre budovu. Často sa používajú na to, aby poskytovali príjemné teplené ovzdušie pre zákazníkov pri vstupe do svojich priestorov. S vertikálnou clonou je teplý vzduch dodávaný po celej výške jednotky, čo zabezpečuje pohodlie od hlavy po prsty!
Jednoduchšia údržba

Zásadný význam pre výkonnosť clôn je ich udržiavanie pravidelné. To je dosiahnuté rýchlo a ľahko s vertikálnymi clonami, pretože nie je potrebné rebríky alebo zdvíhacie zariadenia. A nie je potrebné zatvárať dvere do budovy pri vykonávaní údržby – znamená to, že vaši zákazníci stále môžu prichádzať!
Sú diskrétne

Elektrické spotrebiče a vodovodné potrubia napájajúce vzduchové clony môžu byť zvyčajne umiestnené mimo zraku pre vertikálne jednotky, často pod podlahou v prevádzkových kanáloch. Poskytovanie efektívnej, štýlovej clony bez všetkých príslušných rúrok a káblov zaručuje čisté riešenie.

So všetkými týmito výhodami je ťažké zistiť, ako by ste sa mohli pokaziť so zvislou clonou, keďže je tu široká ponuka, je dôležité starostlivo vybrať. Rovnako ako pri akomkoľvek ventilačnom zariadení, skutočný prínos pochádza z toho, že je ten správny pre prácu – správne zvolený, dimenzovaný a inštalovaný. Ak chcete získať viac informácií, čo najskôr sa obráťte na Envirotec, aby ste dostali odbornú radu o tom, ktorý typ vertikálnej clony je pre vás najvýhodnejší.